Geoblog.pl    mirka66    Podróże    <b> Krotkie wycieczki po Niemczech oraz Holandii i Belgii (od emigracji w 2003r. do chwili obecnej). </b>    Lato w pelni.

Lato w pelni.

Niemcy
Niemcy, Wesseling

Juz od tygodnia zawitalo do nas lato.W nocy wysokie temperatury do 17 st.C,a w dzien piekne slonce i bardzo cieplo do 24-25 st.C.
--------------
Niedziela zapowiadala sie pieknie wiec poszlismy na poludniowy spacer ( ja,moj maz i Kuba ).Nogi zaprowadzily nas nad Ren.Cudne widoki i tlumy ludzi.
--------------
Tym co dopiero pierwszy raz do mnie zajrzeli musze napisac ,ze moje miasto Wesseling lezy w zachodnich Niemczech nad pieknym i zarazem groznym Renem,w Nadrenii Polnocnej - Westfalii.Wesseling byl dawna dzielnica Kolonii ale kilka lat temu stal sie oddzielnym miastem.Liczy sobie ok.36.000 mieszkancow.Ma 4 dzielnice : Mitte,Berzdorf,Keldenich i Urfeld.Jest to jedno z najbogatszych miast Niemiec.Duzy osrodek przemyslu chemicznego .To tutaj miesci sie jedna z najwiekszych rafinerii ropy naftowej na swiecie.
To tyle informacji.
-------------
Poniewaz nasze miasto jest bogate ciagle cos sie tu robi.Teraz odnawiaja cale nabrzeze rzeczne.A juz mozna podziwiac na nowo zrobiony park nad Renem zw.Rheinpark ( na zdjeciach ).
Cudne miejsce.Tam wlasnie spedzilismy milo czas.
Z jednej strony na zdjeciach widac nasza rafinerie,a z drugiej Bonn- dawna stolice Niemiec.Po Renie plywaja barki przewozace rozne towary.Sa to nietylko niemieckie barki ale rowniez holenderskie,belgijskie i nawet szwajcarskie.
Kilka lat temu byla tu wielka powodz i caly ten piekny park znalazl sie pod woda.Teraz odnowiono go i jest jeszcze piekniejszy.:)))

irena2005n
irena2005n - 2013-05-06 10:43
uroczo tam...

danach
danach - 2013-05-06 10:50
oj to tylko pozazdrościć , ale i do nas w końcu lato zawita :)

marianka - 2013-05-06 10:54
Wygląda super. Chociaż ja tam się cieszę z tej nieco chłodniejszej wiosny u nas;)

philoona
philoona - 2013-05-06 11:09
Nabrzeże wygląda pięknie :)

zuzkakom
zuzkakom - 2013-05-06 11:36
Jak czyściutko! :)

BPE
BPE - 2013-05-06 11:44
No właśnie, pięknie, czysto, wszystko zadbane ........u nas tez mogłyby wyglądać tak nabrzeża rzek, ale niestety w większości miast tak nie wyglądają........

zula - 2013-05-06 14:59
Błekit nieba i zieleń - MAJ ...Panie i Panowie tylko zakochać się ...w pięknie ! .

mirka66 - 2013-05-06 20:16
Tak.Jest czysto,rowno i prosto.

mamaMa
mamaMa - 2013-05-15 23:26
Może czasem za prosto?
Równiutko, niemiecko, ładnie i przykładnie, bywa, że bez cienia fantazji, taki od linijki poukładany, zapewnie estetyczny świat!

Rodzinka Kozlik
Zdobywamy Swiat.