Geoblog.pl    mirka66    Podróże    <b> Krotkie wycieczki po Niemczech oraz Holandii i Belgii (od emigracji w 2003r. do chwili obecnej). </b>    Brüggen.

Brüggen.

Niemcy
Niemcy, Brüggen

Na miejscu bylismy po godzinie jazdy.Auto zaparkowalismy na bezplatnym parkingu blisko ..... zamku.Bo wlasnie zamek byl naszym celem.

Brüggen -
Ladne,niewielkie miasteczko polozone nad rzeka Szwalm.Atrakcja turystyczna jest tutaj zamek i stary mlyn wodny.Zamek powstal w XIII w.W XIV w.byl on w posiadaniu ksiazat Jülich.Wtedy byla to forteca zbudowana z cegly.Sredniowieczny zamek otoczony byl szeroka fosa i ogrodzony murem o grubosci 1,60 m.Posiadal 4 okragle wieze.Do dzis zachowala sie tylko 1 czesc tej pieknej budowli.
W 1794r.dostal sie w rece Francji.W XIX w. zamek sprzedano osobie prywatnej.Byl to sedzia Johann Ludwig Dorxrans.Do dzis zamek jest wlasnoscia prywatna.Od wlasciciela wynajmuje go Urzad Miasta.Tu odbywaja sie koncerty,wystawy sztuki i przedstawienia teatralne.

Krotki spacer po pieknej okolicy,w otoczeniu rzeki i zamku.Potem drugie sniadanko.W miedzyczasie karmimy kaczki plywajace po rzece i ruszamy w dalsza droge.

Niedaleko Brüggen znajduje sie cudowne miejsce - Naturpark Maas-Schwalm-Nette.W nim miesci sie rezerwat ptactwa wodnego.Polecam !!!

zuzkakom
zuzkakom - 2013-05-16 12:20
Zamków w Niemczech pod dostatkiem ^^

mirka66 - 2013-05-16 12:35
Tak to prawda.Zamkow jest tu mnostwo i sa bardzo piekne.Wystarczy przejechac sie wzdluz Renu w strone Koblenz,a na kazdym wzgorzu stoi zamek i jeden piekniejszy od drugiego.:)

irena2005n
irena2005n - 2013-05-16 13:40
...i jeden zameczek ciekawszy od drugiego...a wszystkie śliczne i eleganckie....

marianka - 2013-05-17 01:37
A mi podoba się młyn, strasznie lubię młyny:)

mirka66 - 2013-05-17 10:25
marianka - ja tez lubie takie stare mlyny,wiatraki i zamki.Bardzo polecam niemieckie i holenderskie zamczyska.

Rodzinka Kozlik
Zdobywamy Swiat.