Geoblog.pl    mirka66    Podróże    <b> Krotkie wycieczki po Niemczech oraz Holandii i Belgii (od emigracji w 2003r. do chwili obecnej). </b>    Burg Reifferscheid.

Burg Reifferscheid.

Niemcy
Niemcy, Reifferscheid

Kolezanka polecila mi to miejsce.Pokazala zdjecia i juz wiedzialam, ze tam zawitam.

Reifferscheid- to miasteczko polozone w dzielnicy Hellental,w okregu Euskirchen, Nadrenia Północna-Westfalia.
Reifferscheid znajduje się w pobliżu granicy Niemiec z Holandia, pomiędzy Gorami Eifel ( Ardeny ), a Parkiem Narodowym Eifel.Urokliwe miasteczko ,w ktorym najczesciej odwiedzana czescia sa ruiny zamku.

Ruiny zamku Reifferscheid- stoja na wysokości 450 metrów nad poziomem morza. Nazwa zamku prawdopodobnie pochodzi od nazwiska pana , ktory rzadzil tym terytorium ( niejaki Rifhari, ponieważ nazwa „Rifersceith” lub „Rifheres-sceit” oznacza „część leśnego terytorium Rifhari”).
Ze średniowiecznego zamku na wzgórzu pozostaly tylko mury obwodowe i brama otoczona dwoma okrągłymi wieżami .
Ruina jest łatwo dostępna i można ja zwiedzać . Na terenie ruin odbywa się corocznie „Festiwal historyczny”. Jest to miejsce, które przyciąga tysiące odwiedzających . Tutaj pokazane jest stare rzemiosło - na oczach widzow wykonuje sie np.gliniane naczynia , ktore mozna rowniez kupic.

Piekne miejsce , warte zobaczenia. POLECAM !

BPE
BPE - 2017-04-08 16:03
niebywałe, że tak dużo ciekawych miejsc jest w Twojej okolicy...

Mirka66
Mirka66 - 2017-04-08 16:29
Ja tez nie wiedziałam, że tu tyle pięknych i ciekawych miejsc.

Pamar
Pamar - 2017-04-24 14:27
Ten festiwal w ruinach zamku musi robić ciekawe wrażenie

Mirka66
Mirka66 - 2017-04-26 18:39
Takie festiwale są rewelacyjne.Kiedy bylam w Holandii w zamku Hoensbroek to akurat był taki festiwal ( zapraszam do poczytania o tym w " Krótkie wycieczki po Niemczech..........." , miast i zamek Hoensbroek).Rewelacja !

Rodzinka Kozlik
Zdobywamy Swiat.