Geoblog.pl    mirka66    Podróże    <b> Krotkie wycieczki po Niemczech oraz Holandii i Belgii (od emigracji w 2003r. do chwili obecnej). </b>    Po drugiej stronie Renu.
2017

Po drugiej stronie Renu.

Niemcy
Niemcy, Rheidt

Jak co roku poszukujemy dobrego miejsca do wodowania naszego " wodnego rumaka ".Tym razem bedziemy szukac po drugiej stronie Renu.Jedziemy do Hersel gdzie jest przystan promowa i promem przeplywamy do Rheidt.
Rheidt to niewielka miejscowosc miedzy Niederkassel i Mondorf.Polozona w Nadrenii Polnocnej-Westfalii Rhein-Sieg.Pierwsze wzmianki o tym miejscu pochodza z 832 r.W 1285 r.miejscowosc ta nalezala do rodu Heinsberg-Löwenberg i 1484 do księstwa Berg.Właścicielem był św. Cassius z Bonn, który również posiadał kościół. Od 1389 roku nalezalo do klasztoru Siegburg.1.08.1969 r. wlaczono ja do Niderkassel.

.................................

Znajdujemy przyjemne miejsce gdzie mozna i sie opalac bo jest fajna piaszczysta plaza, i na parkingu zostawic auto na kilka godzin , i zwodowac ponton , i ruszyc w rejs po Renie.

Rodzinka Kozlik
Zdobywamy Swiat.