Geoblog.pl    mirka66    Podróże    <b> W odwiedzinach u pana Andersena,basniowe fiordy Norwegii,wioska Sw.Mikolaja,uroki Szwecji i Morze Wattowe. </b>    Wesseling-powrot.

Wesseling-powrot.

Niemcy
Niemcy, Wesseling

Znow jestesmy w domu.Musimy troche odpoczac po tak dalekiej jezdzie.Bardzo duzo zobaczylismy.Mamy mnostwo zdjec i filmow.
Za kilka dni zaczniemy planowac wyjazd na przyszly rok.

Dokladnie przejechalismy 8.440 km.Niestety mapa na Geoblogu pokazuje kilometry w lini prostej.Dlatego kilometrow wyszlo mniej.

Przejechalismy mosty :3 najwieksze w Danii ; 2 duze w Norwegii i 1 duzy w Szwecji,( nie licze tych mniejszych ,ktore przejezdzalismy w niektorych miejscowosciach ).
Przejechalismy tuneli :w Hamburgu pod Laba; Nordkapptunel i ????? ( niezliczona ilosc ).
Przeplynelismy: przez 4 fiordy.
Zobaczylismy fiordow : okolo 30 ( duze,male i te calkiem niewielkie ).Pierwszy w Szwecji.

Wydalismy w sumie 1.400 €.

W tym :

Niemcy - 153,21 € ,
Dania - 220 koron dunskich ,
Norwegia - 4203,50 koron norweskich ,
Szwecja - 3700,91 koron szwedzkich ,
Finlandia - 161,82 € ( we Finlandii placi sie w €uro).

Sa to pieniadze,ktore wydalismy na: paliwo,jedzenie,promy,autostrady i wstepy.Nie wliczylam drobnych oplat parkingowych.

Duzo produktow spozywczych kupilismy w miejscu zamieszkania i zabralismy ze soba.Kupowalismy wiec na bierzaco tylko to czego nam brakowalo,np.:chleb,mleko,woda mineralna czy cos na grilla.

Ceny niektorych produktow:

+ napoj energetyczny 16,60 KNOR ( zastaw 1 KNOR )
+sok zurawinowo-aroniowy 24,50 KNOR
+sok mango-maracuja 19,90 KNOR
+sok wieloowocowy 18,80 KNOR
+smietanka do kawy 22,50 KNOR
+stek wieprzowy w marynacie okolo 1 kg- 47,74 KNOR
+chleb zalezy od rodzaju: 30 KNOR a nawet i 60 KNOR.

Sklepy w ktorych robilismy zakupy:

+ KIWI --- drogi

+ REMA 1000 --- tani.

Supermarkety przyjmuja : gotowke,karty bankowe i kredytowe.
Inne : tylko gotowke.

Porozumiec mozna sie po angielsku i niemiecku.

Tak ..... i to koniec moich wspomnien z tegorocznego urlopu w Skandynawii.To przepiekne miejsce .Chociaz raz w zyciu trzeba tam pojechac.Polecam wszystkim uwielbiajacym podroze.

---------- Jedno z moich marzen spelnilo sie i dziekuje za to mojemu kochanemu mezowi. ------------

mikasz
mikasz - 2010-07-21 07:41
Gratulacje! Kawał drogi jak na 2 tygodnie, nie było za szybko? Jak w myślach robię przymiarkę do Norwegii to wychodzi mi prawie miesiąc! Nie każ nam długo czekać na pełną relację.
No, a my już grzejemy silnik, za 3 dni start!

mirka66 - 2010-07-21 08:21
Tak kawal drogi w 17 dni.Mialy byc 3 tygodnie ale troche nie dopisala nam pogoda na dalekiej Szwecji-ciagle padalo.Wiec 4 dni wrocilismy wczesniej.A poza tym na Norwegie i rok to zamalo.To co planowalismy to zobaczylismy.Na dalekiej polnocnej Norwegii sa wielkie pustkowia i tam jechalismy po 500 km dziennie.Tak samo bylo we Finlandii .Norwegia jest tak piekna,ze napewno jeszcze tam wroce.

zula - 2010-07-22 17:36
...i ja także czekam na opisy-, lecz teraz niech będzie odpoczynek po długiej trasie.
Gratuluję wyprawy , pięknych zdjęć ...i powrotu do Norwegii,
pozdrawiam

BPE
BPE - 2010-07-23 10:53
Tak - na Norwegię to i całego życia by zabrakło, zeby zobaczyć wszystko co ciekawe. My aż tak daleko nie dojechaliśmy, bo upajaliśmy się każdym fragmentem drogi i robiliśmy wielogodzinne górskie wędrówki. A północ zostawiam sobie na deser - jak będziemy dysponowac pieniędzmi i dużo iloscią wolnego czasu........mam nadzieję, ze to kiedyś nastąpi :-))
Jak znajdę chwilę czasu z przyjemnością pooglądam sobie cały twój album .....

matt
matt - 2010-08-07 18:03
Rewelacyjna podróż!!! Gratuluję i zarazem zazdroszczę... Naprawdę super! Miałem okazję poznać tylko Kopenhagę i Malmo ze skandynawskich miast. Podoba mi się ten ład. Muszę się kiedyś wybrać na taką wyprawę!

mirka66 - 2010-08-08 14:13
Polecam taka wyprawe.Rewelacja.

tasiemiecc
tasiemiecc - 2010-08-25 17:49
Gratuluje Twojej podróży. Bardzo lubię zerkać na Twojego Bloga :)

Rodzinka Kozlik
Zdobywamy Swiat.