Geoblog.pl    mirka66    Podróże    <b> Z POMOCA ALLAHA PRZEZ LABIRYNT MAROKANSKICH GOR I MIAST. </b>    Przejazd.

Przejazd.

Francja
Francja, Paris

----- PIATEK -----

Nie spieszac sie,powoli przejezdzamy przez Holandie,Belgie( w Belgii padal deszcz ) i wczesnym popoludniem jestesmy juz w Paryzu ( ok.12:45 ).60 km przed Paryzem zatrzymujemy sie na parkingu aby cos przekasic.Nastepnie wjezdzamy na autostrade i placimy za nia 10,00 € ( karta kredytowa ).

W koncu Paryz.
Wiemy jak jezdzi sie po tym miescie i jeszcze o tej porze dnia.Aby nie stac w korkach postanowilismy ominac centrum.Przejezdzamy wiec przez dzielnice la Defense.
Jest to nowoczesna dzielnica biurowo-wystawienniczo-mieszkalno-handlowa.Jest to glowne Centrum biznesu i handlu w Paryzu i calej Francji.Mozna powiedziec,ze jest to Manhatan Paryza.

*******************************************

Naszym oczom ukazuja sie nowoczesne,cale ze szkla budynki.Architektura dla niektorych niezbyt ciekawa ale przyciagajaca jednak uwage.Cos niesamowitego,wspanialego,a zarazem tak okropnego ( samo szklo i szklo ).
Dzielnice przejezdzamy tunelem pod ziemia.Sama la Defense to jeden wielki deptak niedostepny nawet dla motorow.

*******************************************
I znow wyjezdzamy na slonce zostawiajac za soba cuda nowoczesnej architektury.
Jestesmy juz na peryferiach Paryza.Udalo nam sie ,o dziwo !!! szybko,nie stojac w korkach przejechac to miasto.Na drugim brzegu Sekwany,w dali majaczy malutki Symbol tego pieknego miasta- Wieza Eiffla.
Jeszcze jedno pozegnalne spojrzenie i zostawiamy Paryz za soba,jak rowniez w naszych wspomnieniach i obrazach,ktore stoja nam przed oczami.

******************************************
Wyjezdzajac z Paryza autostrada musimy znow za nia zaplacic ( 12,40 € karta kredytowa ).Kierujemy sie na Bordeaux.Znow przed nami nowa autostrada i kolejna oplata 8,90 €.Tankujemy za 70,10 € ( 1L Diesla 1,29 € ).Na stacji benzynowej robimy drobne zakupy.Za mala Coca-cole w puszce,napoj energetyczny Monster ( 500 ml ) placimy 5,10 € - dosc drogo.

******************************************
Zjezdzamy na kolejna autostrade i kolejna oplata,az 31,10 €.
Zatrzymujemy sie po przejechaniu 1000 km.Sa to okolice St.Ciers.

Rodzinka Kozlik
Zdobywamy Swiat.