Geoblog.pl    mirka66    Podróże    <b> Krotkie wycieczki po Niemczech oraz Holandii i Belgii (od emigracji w 2003r. do chwili obecnej). </b>    I znow przyszla zima.

I znow przyszla zima.

Niemcy
Niemcy, Wesseling

Jak ja sie cieszylam ,ze juz mamy wiosne.Mozecie nie wierzyc ,ale w ubieglym tygodniu byla u nas wiosna przez 3 dni.Spiewaly ptaki.Slonce pieknie swiecilo.Temperatura byla w granicach 14-18-21 stopni.Bylo cudnie.Na drzewach i krzewach pojawily sie paki.Zakwitly przebisniegi,krokusy,tulipany itd. :)))
Niestety jak szybko przyszla tak szybko sobie wiosna poszla. :( Od dwoch dni jest zimno.W nocy mroz -1 do -7.Pada gesty snieg.Wszyscy mamy dosc juz tych chlodow.Nawet dzieci nie maja ochoty lepic balwana czy rzucac sie sniezkami.A na drogach jest koszmar.Niemcy nie potrafia jezdzic jak jest snieg i lod.Dla nich max szybkosc w tych warunkach to 30 km/godz.Aby dotrzec do pracy na czas trzeba wyjechac 2 godz.wczesniej.
Zdjecia,ktore wstawilam,zrobilam dzis o poranku.
Prawda,ze pieknie ?! :)))

BPE
BPE - 2013-03-14 08:49
u nas też.....i tym razem bardzo mi to nie na rekę, bo musimy nawkładać na siebie mnóstwo ciuchów i pytanie co potem z nimi zrobić w tremperaturze 33 stopni ? .......... ta zima jest w tym roku dość przygnebiająca, nie wiem jak u was, ale tu były dosłownie 2 dni słoneczne od grudnia, przez 3 miesiące panuje tu prawie noc polarna.........

zula - 2013-03-14 08:54
Widzę żółte kwiatki przykryte bielą ...śniegu !!!

mirka66 - 2013-03-14 08:57
Zula- u nas juz wszystko rozkwita.A tu znow snieg i mroz.Brrrrrrrrrr.:)

BoRa
BoRa - 2013-03-14 09:18
U nas juz klucze powracających ptaków na niebie, ale pąków na drzewach jeszcze nie ma.
I nagle niespodzianka. Na kilka dni przed kalendarzowa wiosną zima na całego. w nocy dzisiaj było -16 C.

danach
danach - 2013-03-14 10:50
a u nas świeci słońce dzisiaj i jest pięknie biało , dobrze ,że to nie maj :) głowa do góry zaraz przyjdzie prawdziwa wiosna !

apacino
apacino - 2013-03-14 12:26
Jesień była piękna i ciepła, zima jest długa i dlatego mam nadzieję, że dla równowagi w przyrodzie będziemy cieszyć się słoneczną wiosną i pięknym gorącym latem :)
U mnie też śnieg za oknem, ale od przyszłego tygodnia ma być coraz cieplej.

Rodzinka Kozlik
Zdobywamy Swiat.