Geoblog.pl    mirka66    Podróże    <b> Krotkie wycieczki po Niemczech oraz Holandii i Belgii (od emigracji w 2003r. do chwili obecnej). </b>    W koncu mamy prawdziwa wiosne.

W koncu mamy prawdziwa wiosne.

Niemcy
Niemcy, Wesseling

Z gory przepraszam za niezbyt dobra jakosc zdjec,ale byly one robione telefonem komorkowym.

Tak,to prawda ,w koncu przyszla do nas prawdziwa wiosna.Stopnialy sniegi i nie ma przymrozkow,. Slonce swieci,a temperatura powietrza w dzien dochodzi do 15 st.Czasami popada lekki deszczyk,jak to wiosna.Wszystko budzi sie do zycia.Pieknie spiewaja ptaki,budujac swoje gniazda.Trawa sie zieleni,powoli rozwijaja sie paki na drzewach i krzewach.Kwitna wiosenne kwiaty.Robi sie kolorowo,az wraca chec do zycia.

A oto zdjecia,ktore zrobilam dzis rano w rezerwacie ptactwa wodnego.Slonce niesmialo przedzieralo sie przez chmury jakby chcialo oznajmic " teraz ja tu rzadze ".

16.04.13. - od dwoch dni mamy juz nie wiosne tylko lato.Wszystko kwitnie i zieleni sie.Jest pieknie.Swieci slonce,ktore tak przygrzewa mocno,ze wszystkie kurtki pochowane i wyjete T-Shirty.W nocy temperatura jest do 15-17 st.,a w dzien dochodzi od 20 do 22.Cieplo.Pojawiaja sie pierwsze wiosenne burze,a po nich na niebie gosci cudowna tecza.Ptaki cwierkaja,ludzie wylegli tlumnie na ulice,zaczyna sie weekendowe grillowanie.To znak ,ze odeszla juz zima,a nadeszla od tak dawna oczekiwana wiosna i,ze niedlugo przyjdzie lato.:)))

BPE
BPE - 2013-04-09 11:14
to fajnie, bo u nas dalej walą sniegi.......wiosna juz podobno odwołana .........

philoona
philoona - 2013-04-09 11:33
To nie fair ;) w Białymstoku wciąż zima, dzisiaj rano -1C i znów trzeba było skrobać szyby w samochodzie..
A u was tak wiosennie, piękne pąki na drzewach :)
Pozdrawiam ciepło!

pamar
pamar - 2013-04-09 21:14
Ja w weekend również wybrałam się na spacer do Puszczy Kampinoskiej.... zapadałam się w śnieg po kolana :P
Także zazdroszczę pierwszych oznak wiosny, do nas nawet nie zagląda. Pozdrawiam :)

mamaMa
mamaMa - 2013-04-09 21:47
Szczęściarze!!!

zula - 2013-04-14 11:56
W Twoich stronach zdecydowanie szybciej !.
W Bydgoszczy spotkać można krokusy ...poczekamy, pozdrawiam

Rodzinka Kozlik