Geoblog.pl    mirka66    Podróże    <b> Tam gdzie zyli Ilirowie. </b>    Miasto noca.

Miasto noca.

Chorwacja
Chorwacja, Zadar

Do Zadaru docieramy o godz.20:00.Parkujemy pod murami Starego Miasta.Parkingowemu trzeba zaplacic 2 €.Mamy najdrobniejsze 5€ wiec dajemy mu 5.Chorwat ucieszony mowi,ze mozemy balowac do rana :).Idziemy na Stare Miasto.Szukamy fajnej restauracji aby zjesc dobra kolacje.Moj syn zamawia sphagetti bolonese,maz rybe smazona na masle z frytkami i salata ,a ja risotto z ryba.Jakie bylo moje zdumienie kiedy przyniesiono mi czarne risotto jak Ks.Robakowi czarna polewke.Po rozmowie z kelnerem okazalo sie,ze to risotto z osmiornica i atramentem ktory wydziela to zwierzatko.A pomylka wynikla z tego,ze dla Chorwata mowiacego po niemiecku, Fisch i Tintenfisch to jest to samo.A to wielka roznica.Fisch to ryba,a Tintenfisch to ryba atramentowa czyli osmiornica.
Nie bylo wyjscia trzeba bylo jesc.Musze przyznac,ze moje poczatkowe opory szybko umknely precz bo danie bylo wysmienite choc wyglad byl nieciekawy.Za kolacje zaplacilismy 334,50 HK.Potem poszlismy na spacer po miescie i po okolo 3 godzinach wrocilismy do autka i ruszylismy w dalsza droge.Wyjezdzajac z miasta trzeba bylo zaplacic za autostrade- 121 HK.

danach
danach - 2013-08-11 21:51
potrawa faktycznie nie wygląda najlepiej ale ważne ,że smakowała

pamar
pamar - 2013-08-11 21:58
Gratuluje odwagi. Nie wiem, czy bym się skusiła, To wygląda jak... jakby kos ryż polał atramentem :)
Hehe :)
Naprawdę podziwiam :) Ale jak to mówią: "Co zapłacone musi być zjedzone". To pewnie bym się spróbowała... :)

BoRa
BoRa - 2013-08-11 22:45
Jadłam kiedyś kałamarnicę - nie była zła, ale fanką atramentu nie zostałam.
Natomiast Zadar i Trogir kojarzą mi się z przepysznymi owocami morza,
ech, wcale nie tak dawno to było, jeszcze pamiętam ten smak.

marianka - 2013-08-13 12:58
Jak dla mnie wygląda bardzo zachęcająco;)

irena2005n
irena2005n - 2013-08-18 17:11