Geoblog.pl    mirka66    Podróże    <b> Tam gdzie zyli Ilirowie. </b>    Fushe-Kruje.

Fushe-Kruje.

Albania
Albania, Fushë-Krujë

Dotarlismy do Fushe-Kruje .Aby dojechac do Kruje musimy przejechac przez centrum miasta ,a nastepnie kierowac sie w gory.Niestety glowna ulica jest zamknieta.Stoi znak informujacy , ze od 18:00 do 22:00 codziennie przejazd nia jest zabroniony.Ale dlaczego ???
I co dalej ? Jak tu jechac ?
Na szczescie na rogu ulicy stoja policjanci.Pytamy sie wiec jak dotrzec do Kruje, naszego glownego celu.Jeden policjant karze nam objechac.Fajnie , tylko jak objechac ?
Albania to kraj gdzie nie ma znakow drogowych.Przekonalismy sie o tym juz po przejechaniu granicy Sukobin - Muriquan ( ale o tym i innych ciekawostkach napisze w podsumowaniu ,na samym koncu mojej opowiesci ).
Na szczescie drugi policjant kazal nam szybko przejechac zamknieta ulica i potem skrecic w pierwsza, w lewo.Tak tez zrobilismy.Wycieczka samochodowa waskimi uliczkami miasta byla czyms pouczajacym.Oczy trzeba bylo miec dookola glowy.Gdyby nie to popsulibysmy nasze auto.Na srodku ulicy studzienka kanalizacyjna bez pokrywy.Mozna wpasc, zlamac noge,zabic sie lub popsuc pojazd.
W ostatniej chwili zauwazylam co jest przed nami,krzyknelam i dzieki temu na milimetry maz ominal dziure.Malo tego,samochody parkowane sa w miejscach nie przeznaczonych do parkowania.Albanczycy jezdza po lewej stronie,pod prad i maja pretensje jak sie na nich trabi.Rece opadaja i glowa boli.:(((
Udalo nam sie dosc szybko wyjechac z miasta i wjechac na droge biegnaca w kierunku gor.Bo w gory musimy sie kierowac aby dojechac do twierdzy Skanderbega.

******************************

Ciekawostki :

1. Miasto zyskalo slawe gdy odwiedzil je 10.06.2007r. prezydent USA George W.Bush.
2. To tutaj odbyla sie jedna z bitw za czasow bohatera narodowego Albanii Skanderbega.
3. Miasto slynie z fabryki cementu.

danach
danach - 2013-09-04 11:31
Po Twoich opisach nie nabieram chęci do odwiedzenia Albanii :(

mirka66 - 2013-09-04 20:13
Zabytki piekne,super jedzenie,mili ludzie - polecam wycieczke z Biora Podrozy.
Nie polecam jazdy swoim samochodem chyba ,ze masz Danach mocne nerwy.
Nie rezygnuj za wczasu.:)

danach
danach - 2013-09-06 11:26
ok, czytam opisy i oglądam zdjęcia :) ale co wpis to mnie zniechęca a zabytków super nie widzę :( Parę ładnych ujęć ale takie można zobaczyć też w innej części Europy

mirka66 - 2013-09-06 14:35
Danach - to dopiero poczatek opisow.Powoli dojdziemy do fajnych miejsc.:)

BoRa
BoRa - 2013-09-07 18:53