Geoblog.pl    mirka66    Podróże    <b> Wyspy Szczęśliwe. </b>    Palmowy raj.

Palmowy raj.

Hiszpania
Hiszpania, Fataga

Najedzeni i troche zmeczeni calodziennym pobytem na sloncu , wracamy na nasz nocleg.Po drodze mijamy miejsce godne uwagi.Jest to :
Fataga - wioska na wyspie Gran Canaria. Leży w środkowej części wyspy i należy do gminy San Bartolomé. Posiada ona dobrze zachowane historyczne centrum, stare, wąskie, brukowane ulice i wiele kamiennych domów kanaryjskich ( zachowane oryginalne elementy kanaryjskiej wsi ). Fataga znajduje się w Dolinie Tysiąca Palm. Lezy ona między brązowymi poszarpanymi skałami, otoczona wąskim pasem zieleni.Pierwsi mieszkancy tych okolic to Guanczowie.Pojawili sie oni tutaj juz przed 2000 lat.Ci kanaryjscy tubylcy prowadzili walki z hiszpanskimi imigrantami.
W tej czesci wyspy klimat jest pustynny i subtropikalny,prawie wcale nie pada.Wiec ta zielona dolina jest perelka wsrod tych wysokich surowych gor.

Warto zatrzymac sie tutaj aby zaczerpnac ochlody posrod cienistych Palm i upajac sie cudownymi widokami.

.........................

Po powrocie na nasz osrodek robimy dobra kolacje,bierzemy kapiel i odpoczywamy.Ogladamy zdjecia i planujemy nasz kolejny dzien.

BPE
BPE - 2017-04-27 17:33
te wyspy mają w sobie coś takiego fantastycznego, ze nie dziwię się kompletnie ich popularności.....

marianka - 2017-04-27 22:36
Dolina Tysiąca Palm - brzmi wspaniale!

mirka66 - 2017-04-28 09:24
Wyspy Kanaryjskie to zlepek różnych klimatów. To daje im niesamowity urok.
Palmowa Dolina to jeden wielki pas soczystej zieleni wśród tych surowych gór. Piękny widok.

zula - 2017-04-28 10:51
zachwyciło mnie pierwsze zdjęcie!

Rodzinka Kozlik
Zdobywamy Swiat.