Geoblog.pl    mirka66    Podróże    <b>Polska ( od 2015 r. )</b>    Nocleg nad Bugiem.
2017

Nocleg nad Bugiem.

Polska, Bug

O godz. 18:00 wyjechalismy z Warszawy kierujac sie juz w strone Litwy.Nocleg jednak zrobilismy jeszcze w Polsce.Najpierw jechalismy w strone Wyszkowa.kilkanascie kilometrow za nim zobaczylismy piekne miejsce nad rzeka Bug i tam postanowilismy zrobic nocleg.
Szybko rozbilismy nasze obozowisko i postanowilismy odpoczac po tak goracym i pelnym wrazen dniu.Moi chlopcy postanowili poplywac w rzece , a ja tymczasem zapisalam kilka waznych informacji z minionego dnia w " kapowniku ".
Slonce pieknie zaczelo zachodzic i wtedy rozpoczelismy ostra walke.A z kim ??? z komarami.
To co sie wtedy dzialo nie jestem w stanie opisac.Komary pojawily sie nagle i z nikad.Zaczely strasznie kasac wszystkich.Nie pomogly OFF-y i inne srodki.Jedynym wyjsciem bylo ukryc sie w namiotach.Tak tez zrobilismy.Na zewnatrz zrobil sie mrok , a my szybko zasnelismy.

Bug– rzeka we wschodniej Polsce, zachodniej Ukrainie i południowo-zachodniej Białorusi. Długość Bugu wynosi 772 km, powierzchnia dorzecza w Polsce – 39 420 km². Średni przepływ w dolnym biegu, w Wyszkowie – 154 m³/s , co czyni go piątą co do wielkości rzeką Polski.Bug ma źródło w Werchobużu koło Złoczowa na Wyżynie Podolskiej na Ukrainie, wpływa do Zalewu Zegrzyńskiego, stanowiąc jednocześnie lewy dopływ Narwi. Na odcinku 363 km (Gołębie – Niemirów) stanowi granicę z Ukrainą i Białorusią (154 km). Koryto Bugu w Zosinie jest najdalej na wschód wysuniętym miejscem Polski.
Zbudowany w XIX wieku Kanał Królewski łączy Bug przez Prypeć z Dnieprem.

zula - 2017-10-01 14:28
Jakże piękny zachód słońca!

mirka66 - 2017-10-01 14:51
Ja lubie wszystkie zachody slonca, bo maja w sobie to ....cos.

BoRa
BoRa - 2018-05-23 22:13
Uwielbiam takie zachody słońca oczywiście bez komarów.

Rodzinka Kozlik
Zdobywamy Swiat.