Dzis objazdowa wycieczka po Chorzowie.
Stadion Śląski mieści się przy ulicy Katowickiej 10 w Chorzowie. Jest to wielofunkcyjny obiekt sportowy administrowany przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Chorzowie. W miejscu tym mogą odbywać się imprezy różnego rodzaju o charakterze sportowym oraz wydarzenia muzyczne. Stadion Śląski oficjalnie został otwarty 22 lipca 1956 roku - na inaugurację odbył się mecz towarzyski miedzy reprezentacją Polski a NRD (0:2). W ostatnich latach obiekt przechodził modernizację i jego ponowne otwarcie zaplanowano na 21 października 2017. Do czasu powstania stadionu PGE Narodowego był to największy obiekt tego typu w Polsce. Zaprojektował go architekt Julian Brzuchowski. W 1979 roku zainstalowano tutaj sztuczne oświetlenie, natomiast w 1993 roku PZPN nadał mu status Stadionu Narodowego, który w 2011 roku przejął PGE Narodowy. Od 2009 roku trwa przebudowa Stadionu Śląskiego - wybudowano zadaszenie, tor żużlowy zastąpiła lekkoatletyczna bieżnia oraz dodano dodatkowe piętro trybun, dzięki czemu zwiększyła się jego pojemność do ok. 55 tysięcy miejsc. Dotychczas odbyło się tutaj ponad 50 oficjalnych meczów reprezentacji Polski oraz około 30 meczów w europejskich pucharach. Dodatkowo miały tutaj miejsce rozgrywki żużlowe, imprezy lekkoatletyczne czy zawody kolarskie.
Jeżeli chodzi o koncerty muzyczne grali tutaj najwięksi - Metallica, Linkin Park, Genesis, Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam, Iron Maiden, AC/DC, U2, The Rolling Stones, Slipknot i wielu innych. Po modernizacji znowu mają odbywać się tutaj koncerty. Nowa infrastruktura pozwala na organizacje koncertów muzyki poważnej.
Stadion Śląski ma być miejscem przyjaznym dla całej rodziny, gdzie dzięki całotygodniowej dostępności obiektów sportowych i rekreacyjnych, będzie można aktywnie spędzać czas wolny.
Zabytkowy budynek poczty glownej mieści się na rogu dzisiejszych ulic Wolności i Pocztowej, nieopodal rynku. Został zaprojektowany przez J.Schuberta. Neogotycki gmach powstał w 1892, 9 lat poźniej rozbudowano go zgodnie z projektem N. Nhagena.
Budynek wzniesiono z czerwonej cegły elewacjnej, dodając zdobienia w postaci glazurowanych kształtek w kolorze zielonym. Do budowli przylega ośmioboczna wieża, zakończona ażurowym hełmem z iglicą. Pełni ona funkcję klatki schodowej. Tenże hełm jest pozostałością po napowietrznym systemie telekomunikacyjnym z końca XIX w.
Częścią dobudowaną jest skrzydło, w którym dziś mieści się dział paczek.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chorzowie Batorym.
Parafia św. Barbary w Chorzowie.