Geoblog.pl    mirka66    Podróże    <b> Wiatraki Kinderdijk,ogrod Kaukenhof i polderowe miasteczko Urk. </b>    Keukenhof-kwiatowy ogrod.

Keukenhof-kwiatowy ogrod.

Holandia
Holandia, Keukenhof

Wczesnie rano wyruszyliamy do Keukenhof.Jest to najwiekszy ogrod kwiatowy na swiecie.Otwarty od III do V.Wstep platny-dzieci 6 €,dorosli - 13,50€, a powyzej 60 roku zycia-13 €.Zostal on zalozony w 1949 r.przez grupe potentatow kwiatowych.Ogrod zajmuje XV-wieczna posiadlosc z ogrodem,w ktorym hodowano warzywa i ziola na potrzeby ksiazecej kuchni.Wiosna wysadza sie tu 7 mln cebulek rozkwitajacych wiosna.Ogrod ma 32 ha.Jest tu 5 tys. m kw. szklarnii.Spedzilismy tu caly dzien.Wchodzac do ogrodu uderza nas w oczy roznorodnosc kwiatow i barw, a w nozdrzach czujemy ich pomieszane zapachy.Pieknie jak w bajce.Rozne kompozycje kwiatowe,strumyczki,mostki,5 oranzerii i cos dla najmlodszych-Mini ZOO.Mozna w nim poglaskac male koniki,osiolki,cielatko,kozy,owce,kroliki ,swinki i kury.Moj synek nie chcial odejsc z tego miejsca.Na terenie ogrodu jest holenderski wiatrak.Mozna wejsc do niego i z gory spojrzec na kwiatowe pola.
Jesli ktos jest spragniony lub zglodnieje moze na miejscu wejsc do restauracji( jest ich tu 5).Na straganach sprzedaja swieze truskawki z bita swietana.Pychota!

Najlepiej przyjechac tu wczesnie rano w dni robocze.W niedziele i swieta jest bardzo duzo odwiedzajacych.

Ruszamy w dalsza droge-na Urk.

BPE
BPE - 2009-05-21 10:38
szkoda, ze tam nie zajechałam - ze zdjęć wygląda na cudo !!! - to się Holendrom udało, bo poza tym to nie ma się szczególnie czym zachwycać (tzn chodzi mi o walory naturalne tego kraju)

Strine
Strine - 2010-06-17 14:34
Jestem zakochana w ogrodzie Keukenhof. Byłam tam dwa razy i na pewno jeszcze wrócę. Najlepiej jechać tam w kwietniu, gdy jest milion tulipanów. W maju też jest pięknie, ale jednak te tulipany, ech...... :)

Rodzinka Kozlik
Zdobywamy Swiat.