Geoblog.pl    mirka66    Podróże    <b> Piekno Chorwacji,urok Czarnogory,spokoj Bosni i .....szok w Albanii. </b>    Kanion Rzeki Pivy.

Kanion Rzeki Pivy.

Czarnogóra
Czarnogóra, Pivško Jezero

Rzeka Piva wyplywa ze zrodel na gorze Golije.Plynie glebokimi miejscami ,do 1200 m wawozem.Nieopodal Mratinje przecina ja zapora elektrowni wodnej zbudowana w 1975 r. i tworzy Pivsko Jezero.Jest to sztuczne jezioro o powierzchni 12,5 km kw.Rzeka Piva na polnocy Czarnogory tuz przy granicy z Bosnia laczy sie z rzeka Tara i tworzy rzeke Drine.
Piekna trasa.Jechalismy licznymi tunelami,drogami zawieszonymi nad przepascia az dotarlismy do Pivsko Jezero i tamy na rzece Piva.Jezioro jak i sam kanion sa bardzo piekne.Cudne krajobrazy i widoki.Nie da sie tego opisac.Trzeba zobaczyc samemu.

Wydaje mi sie ,ze kanion rzeki Pivy jest ciekawszy od kanionu rzeki Tary.Oba sa jednak piekne.Oba powinno sie zobaczyc ( patrz na zdjecia ).

mikasz
mikasz - 2009-10-22 11:13
Mmmmmmm.......... :)

mikasz
mikasz - 2010-03-24 11:52
Na nas też Kanion Pivy zrobił większe wrażenie. Być może dlatego, że go widać, a Tarę w większości zasłaniają krzaki.

Rodzinka Kozlik
Zdobywamy Swiat.